Regler for benyttelse af Klubbåden

 14…Booking-regler ( se mere under Regler for benyttelse af Klubbåd)

Kun medlemmer af HMBK kan booke klubbåden, men kun godkendt bådfører må sejle båden, bådføreren er herefter den ansvarlige for sejladsen.

Den godkendte bådfører er pr. definition fører af båden og dermed juridisk og økonomisk ansvarlig under sejladsen.

Bådføreren skal være på båden under sejladsen.

  • Bookning af sejlads med bevægelses-og udviklingshæmmede borgere går forud for anden sejlads.
  • Bookning af skolesejlads går forud for al anden sejlads.
  • Arrangerede klubture har fortrinsret ved bookning.


Godkendte bådførere

Peter Samuel Muhlig

20954325

 

Michael Kolstrup

   

Jens Harlyk

   

René Hjortskov

   

Steen Ravnborg

20491858

steen@ravnborg.one

Erland Olsen

26502104

erol49@stofanet.dk

Torben Petersen

24622805

torbenspetersen@gmail.com

Bjarne Christensen

30125630

bjarne-christensen@live.dk

Erik Schachtsabel

   

Per Andersen

22537777

pan@stofanet.dk

Steen Hansen

   

Nikki N. Jørgensen

30256291

nuggaboy@gmail.com

Bjørn Cronquist

30305467

bjorncro@outlook.com

Per Spenner

   

Frank Hammer

   

Christian Nielsen

20157071

christiannielsen@hotmail.com

Steen Sjøberg

   

Per Rasmussen

20696562

per-ras@mail.tele.dk

Ole Nilsson

60140135

nilsson@jubii.dk

Jørgen Vinter

22144911

jv0035@gmail.com

Peter Zillo Jensen

30955139

peterzillo@yahoo.dk

Skipper Fleischer

51285827

skipper.fleischer1@gmail.com

Stefan Guldager

27269000

sgjstefan@hotmail.com

Hans Friis

50504283

hansuwefriis@gmail.com

Henning Dreijer

24267537

dreijer@hotmail.com

Søren Neiiendam

40777292

s.neiiendam@gmail.com

Karl Fischer

22367172

karlphischer@gmail.com

Wayne Wieteska

50202316

 

Erik Zedeler

28814405

erikzedeler@mail.dk

Erling Svendsen

20252833

svende791315@gmail.com

Jan Barbre

40743355

jan.barbre@munters.dk

Ronnie Sørensen

50147020

rses1985@gmail.com

Søren Ekstrand

60425606

sorenkran@gmail.com

Peter Jørgensen

 

sportsbyg@gmail.com

Claus Færgemand Flink

70707132

henriette@faergemand.dk